آرایش منچستریونایتد با حضور سانچز چگونه خواهد شد

آرایش منچستریونایتد با حضور سانچز چگونه خواهد شد

- ‎دراخبار عمومی باشگاه, عناوین خبری, مقاله
۷

آرایش منچستریونایتد با حضور سانچز چگونه خواهد شد

پایگاه هواداران منچستریونایتد – الکسیس سانچز بالاخره پس از کش و قوس های فراوان به منچستریونایتد پیوست.این بازیکن شیلیایی از زمان سر الکس فرگوسن کبیر مورد علاقه ی شیاطین سرخ قرار گرفته بود و امشب بالاخره با قراردادی سه و نیم ساله به تئاتر رویاها آمد.اما سوال اینجاست ژوزه مورینیو در کجای ترکیب تیم خود از این بازیکن ۲۹ ساله استفاده خواهد کرد؟و اینکه چه بازیکنی باید از ترکیب این تیم خارج شده و جای خود را به سانچز بدهد؟سایت Goal نگاهی به انتخاب های یونایتد برای بازی دادن به این بازیکن انداخته است:

احتمال دارد مورینیو از سانچز در سمت راست ترکیب ۱-۳-۲-۴ خود استفاده کند.مارسیال و رشفورد هر دو ترجیح میدهند در سمت چپ بازی کنند و در این ناحیه راحت تر هستند.بنابراین با وجود اینکه سانچز دوره ی زیادی از بازی خود را در آرسنال و بارسلونا در سمت چپ خط حمله بازی کرده به نظر میرسد بازی دادن او در سمت راست مناسب ترین گزینه برای یونایتد باشد.این گزینه اوضاع را برای خوان ماتا سخت خواهد کرد.ماتا در این فصل ۱۶ بازی را از ابتدا به میدان رفته و تقریبا در همه ی این بازی ها در سمت راست بازی نموده است.بازی هنرمندانه ماتا در برخی دقایق بازی ها باعث شده حملات یونایتد زهردار باشند و اگر مورینیو بخواهد این بازیکن تکنیکی اسپانیایی را هم در ترکیب خود جای دهد،شاید از او به عوان تهدیدی برای لینگارد در پست شماره ی ۱۰ استفاده کند.

 

سانچز اکثر دوران بازی خود در آرسنال را در سمت چپ زمین بوده و تمایل داشته به داخل محوطه ی جریمه حرکت کرده و پای راست شوتزنی کند.کاری که شگرد این بازیکن محسوب میشود.شاید مورینیو تمایل داشسته باشد از این سلاح سانچز در یونایتد استفاده کند اما برای این کار مجبور است مارسیال و رشفورد را قربانی کند.مارسیال در این فصل در سمت چپ بسیار عالی ظاهر شده و بهترین فرم رشفورد در این فصل نیز در همین منطقه بوده است.بنابراین استفاده از سانچز در سمت چپ،مورینیو و طرفداران یونایتد را در دو راهی بسیار سختی قرار خواهد داد.

وقتی میخواهیم بهترین جایگاه را برای بازی کردن الکسیس پیدا کنیم نباید این را فراموش کنیم که او فصل قبل هنگامی که در پست پشت مهاجم بازی میکرد موفق شد ۳۰ گل برای آرسنال به ثمر برساند.بنابراین میتوان سانچز را یک بازیکن شماره ۱۰ نیز برای منچستریونایتد تصور نمود.لینگارد قطعا بهترین بازیکن یونایتد در بسیاری از بازی های اخیر این تیم بوده اما مورینیو باید برای ستاره ی شیلیایی خود بهترین مکان را پیدا کند و در این راه نباید از انتقادهای عمومی بترسد.باشگاه منچستریونایتد بسیار بر روی لوکاکو سرمایه گذاری کرده و مورینیو که همیشه تاکید زیادی بر توانایی های بازیکنان پشت مهاجم تیم های خود دارد،قطعا در مورد بازی دادن سانچز در این پست نیز فکر خواهد کرد.سانچز با بازی کردن در این پست میتواند موفقیت هایش را در فصل قبل دوباره تکرار کند و هم در امر گلزنی موفق باشد و هم به روملو لوکاکو به عنوان مهاجم هدف تیم کمک نماید.

نحوه ی دیگر بازی دادن سانچز در مرکز خط حمله ی تیم در صورتی میسر میشود که مورینیو بخواهد از سیستم سه دفاعه استفاده کند.این مرد پرتغالی به دفعات سیستم بازی تیم خود را در بازی مختلف تغییر داده است و به نظر میرسد او در آینده هم در صورتی که شرایط اقتضا کند باز هم این کار را انجام خواهد داد.اصلی ترین مشکل سیستم ۲-۵-۳ این است که یونایتد بسیاری از بازیکنان خوب تهاجمی خود را از دست میدهد و از میان آنها تنها لوکاکو و سانچز در زمین باقی میمانند.به نظر میرسد با حذف کردن ماتا،لینگارد،رشفورد و مارسیال از ترکیب،منچستریونایتد در ایجاد موقعیت گل دچار دردسر گردد.هرچند این هم یک گزینه است و مورینیو میتواند در این سیستم روی مهارت های سانچز حساب کند.شاید حسن این سیستم این باشد که یونایتد با ۵ بازیکن در مرکز زمین،میتواند از راه های دیگر ایجاد موقعیت کند.

 

7 Comments
جدیدترین
قدیمی‌ترین محبوب‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
ali .....manutd
ali .....manutd
۳ بهمن, ۹۶ ۰۱:۲۳

دیگه چی بهترازباخت لیور

Farzad_Torment
Farzad_Torment
۳ بهمن, ۹۶ ۰۰:۴۶

بهترین جا واسش به نظرم پست ۱۰ ه
یه وینگر راست هم لازم داریم
وینگر چپ هم رشفورد و مارسیال

alirezapunisher
alirezapunisher
۳ بهمن, ۹۶ ۰۰:۴۲

اینکه ایا در این زمستان بشه خرید دیگری کرد را نمی دونم
ولی حتما تا اخر نقل و انتقالات تابستانی باید دو هافبک به ترکیب تیم اضافه کنیم
حالا میخواد بخریم، میخواد بازیکنان قرضیمون رو برگردونیم و بازی بدیم
میخوایم از اکادمی بازیکن بیاریم پرورش بدیم
به هر حال دو بازیکن نیاز داریم
البته یک نفرشون می تونه مک تامینی باشه که من بعید می دونم و به نظرم فصل دیگه قرضی می ره یه تیم دیگه که ثابت بازی کنه

alirezapunisher
alirezapunisher
۳ بهمن, ۹۶ ۰۰:۴۱

می تونیم به سیستم ۲ مهاجمه روی بیاریم
ولی الکسیس بال چپ بازی کنه
و در حمله کنار لوکاکو از رشفورد یا مارسیال بهره بگیریم
بال راست هم مختص به لینگارد و ماتا باشه

Soroosh20
Soroosh20
۳ بهمن, ۹۶ ۰۰:۳۶

با در نظر گرفتن اینکه حضور همزمان لینگارد و الکسیس رخ نمیده ، پس انتظار میره ماتا سر جاش بمونه و الکسیس در پست ده بازی کنه … هر چند که من خیلی دوست دارم اونا سمت راست ببینم و مانا را پشت مهاجم

فرهاد فرگوسن
فرهاد فرگوسن
۳ بهمن, ۹۶ ۰۰:۲۲

با حرف حسين موافقم به احتمال زياد پست ۱۰ هست و شايد سمت راست زمين . اگه سمت راست بره بايد اوزيل رو بگيريم برا پست ۱۰ و اگه وسط بياد برا راست گريزمان رو ميشه خريد يا ديبالا كه گريز به صرفه تر هست از لحاظ مالي

حسین یونایتد
حسین یونایتد
۳ بهمن, ۹۶ ۰۰:۱۶

خوزه به احتمال بسیار بسیار قوی از سانچز به عنوان بازیکن شماره ۱۰ یا مهاجم کاذب استفاده میکنه. مارسیال بدون هیچ شک و تردیدی در جای خودش باقی میمونه و اصلا نباید به سمت چپ فکر کنیم. اگر خوزه تصمیم گرفت سانچز رو برای ۱۰ در نظر بگیره! اون زمان باید به فکر این باشیم که باید بازیکن راست حتما بخریم. خوبی پشت ۱۰ بازی به سبک مسی و هازارد برای سانچزه که بیشترین تاثیرش هم در همین پسته و فصل قبل در این پست بازی میکرد ولی این فصل رفت چپ و از گلزنیش کم شد. خوبی دیگه پست ۱۰ اینکه لوکاکو پاش به گلزنی خیلی خیلی بیشتر باز میشه. ترکیب شدن لوکاکو، سانچز، ماتا و مارسیال ترسناکه! البته ما هنوز بازیکن خوبی برای راست نداریم. حتما باید تابستان یک بازیکن راست بخریم.