آنالیز تاکتیکی: منچستر یونایتد ۲-۰ هال سیتی

آنالیز تاکتیکی: منچستر یونایتد ۲-۰ هال سیتی

- ‎درتحلیل, رقابت ها, عناوین خبری, مقاله
۲۴۱
پایگاه هواداران منچستر یونایتد - آنالیز تاکتیکی: منچستر یونایتد ۲-۰ هال سیتی

آنالیز تاکتیکی: منچستر یونایتد ۲-۰ هال سیتی

پایگاه هواداران منچستر یونایتد – منچستر یونایتد در دیدار رفت نیمه نهایی جام اتحادیه در اولدترافورد بردی راحت برابر هال سیتی به دست آورد. شیاطین سرخ با دو گل خوان ماتا و مروانه فلینی، برای بازی برگشت اندوخته ی خوبی کسب کرده اند.

مورینیو مجبور به ایجاد تغییراتی در ترکیب اصلی تیم بود؛ زلاتان ایبراهیموویچ به دلیل بیماری و مارکوس روخو با وجود مصدومیت ماهیچه ای، این بازی را از دست دادند. آنتونی مارسیال و مایکل کریک، جهت آمادگی برای رویارویی با لیورپول، بازی را از روی نیمکت ذخیره ها آغاز کردند.

پایگاه هواداران منچستر یونایتد - آنالیز تاکتیکی: منچستر یونایتد ۲-۰ هال سیتی - لاین آپ

با وجود آنکه به نظر می رسد، این نتیجه آسان به دست آمده؛ اما منچستر یونایتد نیمه ی اول بسیار سختی را گذراند. سرعت بازی پایین بود؛ بازی برابر تیمی با مدافعان بسیار که از کسب تساوی راضی هستند، بازی را کمی پیچیده و سخت می کند. تا هنگامیکه بازی ۰-۰ ادامه داشت، هال سیتی آنچنان به زحمت نیافتاد و خطری جدی را احساس نکرد. در واقع، تنها موقعیت جدی نیمه ی اول با ضربه ی سر دیامونده شکل گرفت که توپ به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد.

منچستر یونایتد به خاطر سبک بازی خود بسیار آسیب دید. مورینیو از سیستم ۳-۳-۴ به ۱-۳-۲-۴ بازگشت که شکلی جمع شده تری دارد. سه نفر پشت سر مارکوس رشفورد سریعاً به سمت مناطق مرکزی تر زمین نزدیک می شدند و فضای بازی را کوچک تر می کردند. مخیتاریان، ماتا و رونی بازیکنانی هستند که بدون نیاز به حضور در مناطق کناری زمین، نیاز به آزادی در بازی و تبادل توپ مابین خودشان دارند؛ بدین صورت بازی یونایتد برای مدافعان هال سیتی کاملاً قابل پیش بینی بوده و به ندرت توانستند از بلوک دفاعی کُند آنها بگذرند.

در نیمه ی دوم، یونایتد سرعت بازی را افزایش داد و به ضرب آهنگ طبیعی و معمول خود در یک سوم هجومی رسید. تغییری در شکل یا ترکیب تیم صورت نگرفت، اما هدف تغییر کرد. تفاوت را جاه طلبی دو دفاع کناری رقم زدند! متئو دارمیان تقریباً یک گذرگاه آزاد برای خود پیدا کرده بود. این دفاع راست پا که در سمت چپ خط دفاعی به کار گرفته شد، به ندرت در مناطق جلوئی زمین با تهدیدی روبرو گشت؛ در بیشتر مواقع وی به بال سمت چپ برای عبور از دفاع راست حریف کمک کرد. در طرف دیگر، آنتونیو والنسیا، به عنوان یکی از بهترین بازیکنان این فصل یونایتد تأثیر مهمی در بازی داشت؛ کمبود فرارهای وی در نیمه ی اول، کار را برای یونایتد دشوار کرده بود. همه چیز در نیمه ی دوم تغییر کرد.

پایگاه هواداران منچستر یونایتد - آنالیز تاکتیکی: منچستر یونایتد ۲-۰ هال سیتی - آمار بازی

هر دوی آنها با قاعده و نظم معینی رو به جلو حرکت می کردند و یونایتد بازی خود را بر مبنای عرض دهی به بازی توسط این دو بنا نهاد؛ این اتفاق بیشتر در سمت راست و به جهت شکل دهی به نوع حملات صورت گرفت. گل اول مسابقه نه تنها بر مبنای عطش هجومی والنسیا در سمت راست به دست آمد، بلکه از حضور نیروهای هجومی در گوشه ها (هنریک مخیتاریان و خوان ماتا) در مناطق مرکزی تر زمین شکل گرفت. گل اول مسابقه با ارسال والنسیا، ضربه ی سر هنریک مخیتاریان و تمام کنندگی ماتا جلوی دروازه حاصل شد. دو بازیکن آخر بروی کاغذ، قاعدتاً باید در گوشه ها حضور می داشتند؛ اما حضور آنها در محوطه ی جریمه ی حریف، موجب به ثمر رسیدن گل اول یونایتد شد.

زمان به کندی می گذشت، اما غلبه ی منچستر یونایتد بر بازی بدون هیچ شکی افزایش می یافت. آنها توپ و مالکیت، پاس های صحیح، موقعیت، شوت و گل های بیشتری داشتند. آمار کلیدی این بازی، تعداد سانترهای بازیکنان یونایتد است. در نیمه ی دوم به صورت مشخص، یونایتد از مالکیت بیشتری در مناطق کناری زمین برخوردار بود. حضور آنتونی مارسیال در سمت چپ، آنتونیو والنسیا در راست و یا فرارهای مارکوس رشفورد در هر یک از کانال های کناری، موجب شد که توپ در محوطه جریمه به چرخش درآمده و موقعیت های بسیاری برای پیش افتادن آنها ایجاد شود. اگر زلاتان ایبراهیموویچ در این دیدار حضور داشت، آن موقع نتیجه می توانست با ۴ یا ۵ گل تمام شود؛ تنها حلقه ی مفقود شده در بازی یونایتد، حضور فیزیکی و تهدید های هوایی یک مهاجم مرکزی بزرگ جهت تماس با توپ و گل کردن ۲۸ ارسال یونایتد در این بازی بود.

همین امر سبب شد که ژوزه مورینیو، ۱۵ دقیقه به پایان مسابقه به مروانه فلینی روی آورد! پس از گذشت نیمی از این زمان، آنتونی مارسیال و متئو دارمیان در سمت چپ با یکدیگر همکاری کرده و ارسال بلند مدافع ایتالیایی برای تیر دورتر به مروانه فلینی رسید و او با ضربه ی سر گل دوم مسابقه را به ثمر رساند. توجه به نقطه ی قوت یونایتد در کناره ها، می توانست تیم دوم مورینیو را حتی پیش از پایان نیمه ی اول به گل برساند. هیچ نکته ی هوشمندانه و یا خاصی در مورد گل ها وجود ندارد؛ تنها مؤثر بازی کردن در چنین زمان شلوغی از تقویم مسابقات، باید مورد توجه قرار گیرد.

فرصت طلبی در عملکرد یونایتد دیده نمی شد. بازیکنان و عملکرد آنها معمولی بود؛ با توجه به فرم اخیر یونایتد، شیوه ی گلزنی یونایتد مؤثر محسوب نمی شد. دیدن برخی بازیکنان در نیمه ی دوم، این فکر را به اذهان منتقل می کرد که انگار خود را برای بازی برابر لیورپول آماده نگه می دارند. منچستر یونایتد بازی رفت نیمه نهایی جام اتحادیه را با وجود استراحت دادن به برخی از بازیکنان اصلی، به راحتی و بدون نیاز به نمایش گذاشتن بهترین عملکرد خود، برنده شد و آمار تعداد پیروزی های پیاپی را به عدد ۹ رساند. با دیدن سؤالاتی مبنی بر آفساید بودن گل اول بازی، خاطرات منچستر یونایتد قدیم برای شما زنده می شود!

چینش نظرات بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | محبوب‌ترین
Amirkhan
کاربر
Amirkhan
۲۳ دی, ۹۵ ۱۶:۱۷

الترافورد اولین باشگاه انگلیسی که به اسپایدر کم مجهز شد…..
تو ازادی هم گذاشتن فقط روز اول چک کردن ببینن سالم هست یا نه، بعد دیگه استفاده نشد…

Vahid Utd
کاربر
۲۳ دی, ۹۵ ۱۶:۰۹

جالبه اسکولز زمانی که تیم فن خال اول بود مرتب انتقاد میکرد از تیم
ولی الان که تیم ششم هست ، از تیم تعریف میکنه و میگه در صورت بردن لیورپول به کورس قهرمانی برمیگردن و چند بار دیگه هم گفته بود تیم تو مسیر درستی هست
زمان نشون داد که حرفای اسکولز درست بودن و فن خال سقوط کرد .
مطمئن هستم این حرف اسکولز هم درست هست و تیم توی مسیر درستی قرار گرفته

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۷:۵۹

تیم فنخال فقط هفته پنجم ششم اول بود و بعد هم دیدیم چی شد.

matin mu
کاربر
matin mu
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۴۰

به گزارش منچستر ایوینینگ نیوز مدت همکاری فعلی این بازیکن با منچستر یونایتد در سال ۲۰۱۸ پایان می‌یابد اما باشگاه از آنجایی که از عملکرد یکی از ۲ گلزن برتر تاریخش رضایت دارد، می‌خواهد یک سال بیش‌تر از خدماتش بهره ببرد.
رونی در حال حاضر پردرآمدترین بازیکن باشگاه است و در قرارداد جدید افزایش ۲۰ درصدی دستمزد برای او لحاظ شده است.

matin mu
کاربر
matin mu
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۴۰

اگر این درست باشه که باید گفت وودی آب قطعه

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۲۸
matin mu
کاربر
matin mu
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۲۰

زلاتان گفت: “من کسی را تعقیب نمی کنم زیرا اهدافی شخصی در من یونایتد ندارم. من تنها به دنبال فتح لیگ برتر هستم و این تنها هدف من است. گرچه عناوین شخصی نیز برای هر بازیکنی مهم است اما من تنها به آن به عنوان یک جایزه نگاه می کنم
گر اهداف گروهی به خوبی پیش برود امکان پیشرفت شخصی نیز حاصل می شود. من سعی می کنم با ارائه فرمی مناسب، به تیمم کمک می کنم و وظیفه من گلزنی، ارائه بازی خوب و موقعیت سازی برای هم تیمی هایم است.
من هیچ هدف شخصی در ادامه فصل ندارم زیرا همین حالا نیز تنها بعد از ۳ ماه ورود به لیگ جزیره، انگلیس را فتح کرده ام”.

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۲۱

مرسی

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۱۹

Jordan Henderson and Joel Matip have handed Liverpool a major double injury boost ahead of their crucial trip to Old Trafford to take on Manchester United this weekend

matin mu
کاربر
matin mu
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۱۶

تمدید یکساله فلینی هم برای اینکه اگر تابستون خواستیم بفروشیمش با قیمت خوبی فروش بره

matin mu
کاربر
matin mu
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۱۵

بازی منچستر لیورپول همیشه متفاوته هر چیزی ممکنه رخ بده امیدوارم ببریم واقعا ابزارشو داریم

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۰۸

“I think we’ve got the best managers in the world here in the Premier League,” Ferdinand told United’s official website.

“Other than maybe Carlo Ancelotti, Diego Simeone and Zinedine Zidane, I think we’ve got the best, the most entertaining and the biggest personalities all here.

“Jose Mourinho is, of course, one of them and so is Jurgen Klopp, who I have to say has been a breath of fresh air since coming to England.

“The way he sets his teams up, from Dortmund to this Liverpool team, is exciting. They’re great to watch.

“They play with verve; they have a direct, aggressive, quick, attacking mentality and attack in numbers.

“No matter which club you support, Liverpool under Klopp are a very good team to watch and that makes them dangerous.

“They’re going to win games 3-2 or 4-3 and while I think, defensively, they have an Achilles heel, if they’re going to outscore teams then they’re going to be a big threat.”

نقل قول ریو فردیناند دقیقه از کلمه پاشنه اشیل برای دفاع لیور استفاده کرده

rezautd
کاربر
rezautd
۲۳ دی, ۹۵ ۱۵:۰۱

به نظرم این تابیستون باید دفاع چپ دفاع وسط هافک دفاعی و یه بازیکن فانتزی گل زن جلو زمین
نظره من رو ایناست
دفاع چپ:رودریگز
دفاع وسط:فن دیک
هافک دفاعی:نظری ندارم باید بهترین رو بگیریم تو این پست چون خیلی مهمه
و گریزمان
تابستون بعدم یه دفاع راست و یه مهاجم واسه جانشینیه والنسیا و زلات

Mohammad Javid
نویسنده
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۵۱

هایلایت بازی با هال سیتی با کیفیت اچ دی به پست هایلایت بازی اضافه شد

Milad__kagawa
کاربر
Milad__kagawa
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۵۱
Vahid Utd
کاربر
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۳۲

ضعف خیلی بزرگی که تیم داره ، اینه که دو بازیکن بالای ۳۰ سال تو نتایج تیم نقش کلیدی دارن و کلا عملکرد تیم رو محوریت این ها هست
کریک ۳۵ ساله و زلاتان ۳۵ ساله
خوزه باید این مشکل را حل کنه و جانشین های قابلی برای این دو نفر پیدا کنه ( از آکادمی باشه که چه بهتر وگرنه خرید لازم هست )
تو CL هم هستیم و نیاز به مهاجم نوک عالی هست
والنسیا بازیکن دیگه ای که خیلی تاثیر گذار هست هم ۳۲ سالش هست .
باید یه فکر اساسی هم واسه سمت راست بکنیم .
سمت چپ هم علامت سوال های زیادی هست . امیدوارم خوزه بتونه شاو را به اوج برگردونه وگرنه باید یه فکر اساسی برای اون سمت هم کرد .
فروش مورگان و فروش احتمالی شواینی و سن زیاد کریک ، ۱۰۰ درصد باعث میشه یه هافبک بخریم .
قلب خط دفاع هم آسیب پذیر هست البته بایی که عالیه و روخو و جونز خوب کار کردن ولی به نظر باید یه خرید دیگه هم داشت

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۴۳

خوزه گفته تو این تابستون به بازار نقل و انتقالات حمله میکنم
یعنی خیالت راحت چهار تا خرید خوب داریم

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۲۰

بنظرم بلیند و والنسیا خیلی نقش کلیدیی تو این بازی دارن
امید وارم هررا بیاد چپ تا جا موندن بلیند رو پوشش بده و کریک رو فرم خوبی باشه
روخو واقعا برامون مهمه چون اگه نباشه کل بازی باید نگران اسمال باشیم پوگبا جلوی هررا کریک و هنریک و مارسیال تغذیه زالاتان
حتی میشه محافظه کار تر شد کریک در مرکز منساه چپ هررا راست هنریک و پوگبا جلوشون و زالاتم نوک
یعنی ۴ ۳ ۲ ۱ یا ۴ ۵ ۱

rezautd
کاربر
rezautd
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۲۳

مگه میخواییم جلو بارسا بازی کنیم انقدر دفاعی؟
باید هجومی بریم تو زمین تا برنده باشیم
ما خیلی از اونا بیشتر به برد نیاز داریم

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۲۵

من بازی لیور رو ندیدم از قدرت حمله ای که بچه ها میگن اینجور چیدم
و واقعا نگران اسمالم

rezautd
کاربر
rezautd
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۳۱

قدرت حملشون از ما بهتر نیست
ما زلات داریم اونا استوریج
ما پوگبا داریم اونا کوتینیو
ما میخی داریم اونا فرمینیو
ما مارسیال داریم اونا لالانا
ما کریک داریم اونا هندرسون
برتری ای نمیبینم تو تیمشون نسبت به خودمون

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۳۴

من فقط برد میخوام تو این بازی
بقول یکی از بچه ها حتی به کثیف ترین شکل ممکن
البته مطمینم کریک هررا و پوگبا سرن از هافبکاشون ندیده میگم سرن
ابرا گفتن نداره بقیه خط حملمون هم معقوله ضعف تو دفاع ماست مخصوصا اگر روخو نرسه
خوزه نظر قطعیی نداده در موردش

Vahid Utd
کاربر
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۱۲

امیدوارم شاو به فرم ایده آل برسه
خیلی استعداد داره و خوزه باید استعدادش را شکوفا بکنه

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۰۴
a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۰۶

اولین باره تو این فصل خوزه همچین موضعی گرفته!
واقعا نتیجه رو میخواد
به هر قیمتی
بقول یکی از دوستان حتی اگر بتونه داور رو بخره

Amirkhan
کاربر
Amirkhan
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۱۶

خیلی خوبه… هنوزم میگم باید ببریم اونم نه فقط لیور رو بلکه همرو….تیممون از همه بهتر
و البته مربیمون….
ولی هنوز بچه ها اعتماد سازی کنن تا خیالمون راحت باشه
به امید برد پر گل

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۵۸
a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۴:۰۰

دوستان اینو بخونید تا حدودی علامت سوال بازی نکردن شواینی براتون حل میشه
ولی با چند جملش مخالفم

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۳۳

اقا یه چی یادم امد
دروازه بانشون هنوز میو میو ؟

Amirkhan
کاربر
Amirkhan
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۴۰

هر کی که باشه جلو ما به یاشین تبدیل میشه

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۵۲

تو که میگفتی نوار پیروزیمون ادامه پیدا کنه الان چرا جا زدی
*س خوار کلوپ
مادرشونو ******
جوری که راه امفیلدو گم کنن

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۴۲

بسپارش به زالاتانی که کلی استراحت کرده

فرهاد فرگوسن
کاربر
فرهاد فرگوسن
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۳۶

ميو ميو ؟!!! rolling

a.t
کاربر
a.t
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۳۸

اگه هنوز میو میو باشه امید بالا میره
الاهه سوتیه

فرهاد فرگوسن
کاربر
فرهاد فرگوسن
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۳۰

من بازيهاي اين بشر رو نديدم خوب هست ؟ سنش كه ايده عال هست سياه هم هست خوف ميندازه D

amir
کاربر
amir
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۲۹

بازی لیور سیتی لیور اتوبوس چیده بود ولی چون سیتی وینگ درست و حسابی نداره نتونست به لیور فشار بیاره کل بازیشون هم یه موقعیت گل داشت که لیور زد نفر به نفر بازیکن های ما ازشون بهترند

فرهاد فرگوسن
کاربر
فرهاد فرگوسن
۲۳ دی, ۹۵ ۱۳:۳۱

در اون كه ما برتريم شكي نيست ولي من مي ترسم يا اينا رو جو بگيره يا يه سوتي خوف بدن گند بزنن يا كه اصلا خوزه باز فاز فليني بگيره اون رو بازي بده كلا تيم نابود كنه

wpDiscuz