جسی لینگارد: جدا کننده نظرات

جسی لینگارد: جدا کننده نظرات

- ‎درتحلیل, عناوین خبری, مقاله
۱۴
پایگاه هواداران منچستر یونایتد - جسی لینگارد: جدا کننده نظرات

جسی لینگارد: جدا کننده نظرات

پایگاه هواداران منچستر یونایتد – به نظر می رسد که جسی لینگارد بازیکنی است که مباحثات زیادی را بین طرفداران منچستر یونایتد به راه انداخته است. برخی این بازیکن را دوست دارند و برآمدن از تیم های پایه و عشق او به تیم را تحسین می کنند؛ از سوی دیگر افراد زیادی هستند که از او خوششان نمی آید و باور دارند که چیزی به تیم اضافه نمی کند. این مقاله به هر دو دیدگاه، نگاهی خواهد انداخت و بررسی خواهد کرد که کدام یک به واقعیت نزدیک تر است.

به نظر می رسد که لینگارد مورد علاقه ی مورینیو و دیگر هم تیمی ها می باشد؛ با این حال، شمار قابل توجهی از هواداران یونایتد توجه و علاقه ی کمتری به این بازیکن ۲۴ ساله دارند. اغلب بیش از دیگر بازیکنان تیم مورد انتقاد قرار می گیرد و این بیشتر بخاطر آمار نهایی ضعیف او می باشد. صادقانه بگویم، آمار این هافبک آنچنان خوب نیست و از آغاز فصل ۲۰۱۶/۱۷ توانسته که آمار ۴ پاس گل و یک گل در لیگ برتر از خود به جای گذارد.

اما در نقطه مقابل این مجادله باید ذکر شود که او در نقشی مانند مارکوس رشفورد، هنریک مخیتاریان و یا آنتونی مارسیال به کار گرفته نشده است. وی عمدتا هنگامی به کار گرفته می شود که یونایتد نیاز به سیستم دفاعی و قانونمند دارد. کار قانونمند و دفاعی چیزی است که در نقطه مقابل دیگر بال های یونایتد، به وفور از او دیده می شود.

به نظر مورینیو علاقه مند است که از او برای نقش تاکتیکی مشخص متناسب با ویژگی های شخصی بهره گیرد. لینگارد ورژن جدیدی از جی سونگ پارک برای سرمربی پرتغالی می باشد؛ پارک بازیکنی بود که زیر نظر سر الکس فرگوسن در برخی از بازی های بزرگ به کار گرفته می شد تا بازیکن خاصی را پوشش دهد و یا نرخ کار بالایی از خود نشان دهد که معمولا از بازیکنان هم پست او کمتر دیده می شود. این اتفاق در نهایت باعث ضعف لینگارد در گلزنی و ارسال پاس گل می شود. با این وجود، مشخص است که فارغ از نقش او در سیستم تیم، همچنان برای قرارگیری در بین نفرات آغازین بازی جای کار بیشتری وجود دارد.

لینگارد محصول تیم جوانان منچستر یونایتد است، وی بیش از حد معمول نسبت به دیگر هم تیمی های خود مورد انتقاد قرار می گیرد. فوتبال ورزشی است بی رحم نسبت به جایی که شما از آنجا آمده اید؛ با این حال، بسیاری از طرفداران تیم های لیگ برتر نسبت به بازیکنان برآمده از آکادمی باشگاه خود بیشتر از هواداران یونایتد نسبت به لینگارد، حمایت و تشویق از خود نشان می دهند. این اتفاقی ناراحت کننده است؛ چرا که لینگارد مشخصا فردی است که عاشق یونایتد است و هیچگاه ضعفی در تعهد خود به این باشگاه از خود نشان نداده است. البته این برای بازی های بزرگ کافی نیست؛ اما انتقاداتی که به او می شود، در بیشتر مواقع بیش از حد است.

لینگارد از آن معدود بازیکنانی است که حاضر است بیرون نشیند و جای خود را به بازیکنی برتر از خود بدهد، اما در عین حال در محدود فرصت های خود، تمام توانایی خود را به نمایش گذارد. مهم نیست که طرفدار چه تیمی هستید، شما نیازمند بازیکنانی مانند لینگارد هستید که می خواهند بخشی از تیم باشند و همچنان با بازی خود چیزی به مسابقه اضافه کنند. جسی لینگارد هرگاه که در زمین است می تواند سرعت، انرژی و پویایی را به بازی تیم بیافزاید و می تواند تاثیری شگرف در بازی های رو به پایان داشته باشد. (همانطور که در برخی از بازی های فصل نشان داده و از خستگی مدافعان بهره جسته است.)

در پایان؛ او سطح استعداد دیگر هم تیمی های خود را ندارد اما شخصیت و ذهنیت صحیح جهت بازی در یونایتد را داراست. درحالیکه به خاطر استعداد طبیعی خود مورد توجه نمی باشد؛ اما او قادر است که دقیقا آنچه را که ژوزه مورینیو می خواهد به او بدهد. همچنین در رختکن نقش مهمی دارد، به طوریکه با همی تیمی های خود مانند پل پوگبا و مارکوس رشفورد می خندد و می رقصد و … . هر باشگاهی به بازیکنی چون جسی لینگارد نیازمند است، همه بازیکنان تیم نمی توانند که ستاره در سطح جهانی با قیمت بیش از ۵۰ میلیون پوند باشند.

دیدگاه بگذارید

14 نظرات در "جسی لینگارد: جدا کننده نظرات"

چینش نظرات بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | محبوب‌ترین
Soroush
کاربر

لینگارد چیزی جز ضرر نداره
حیف ماتا و پریرا و …. که این بنجل خالص جاشونو گرفته green green

Nima078
کاربر

این دیگه خیلی نابوده rolling rolling rolling

Fardin Man U
کاربر

پارک قدرت بدنی فوق العاده ای داشت و می تونست ستاره های رقبا رو مها کنه
تو ۷ تا پست میتونست بازی کنه
از همه مهم تر بازیکن باهوشی بود
اما جسی یه الِشتی بی مغزه
من که غیرتی در این بشر ندیدم
غیرت رو بازیکنی مثل جونز داره که با صورت هم شده توپو دفع میکنه نه این افلیج که فکر خوش حالی بعد گل و جیغ کشیدن و دلقک بازیه

Sadegh1994
کاربر

آخ که حرف دل منو زدی. ایول.

M.S.M
کاربر

فکر نکنم اندازه ی ۱۰۰ هزار پوند در هفته باشه
فلینی هم لایق اون مبلغی که براش داده شد و اون مبلغی که الان داره دستمزد میگیره و حتی تقاضای بیشترشو داره نیست
اشلی یانگ هم لایق ۱۴۰ هزار پوند در هفته نی
برای این بازیکنا هیچ جا بهتر از منچستر نی
اگه شرایط بهتری براشون بود شک نکن میرفتن از منچستر…
کدوم باشگاهی حاضر میشه که به این بازیکنا اینقدر دستمزد بده
کدوم باشگاهی هه که اینا اینقدر توش معروف بشن…

siavash
کاربر

يادمه براي عاليجناب فليني هم يه مقاله احساسي تو همين سايت خوندم كه يه لحظه فكر ميكردم اون مقاله رو براي روي كين نوشته شده حالا هم اين يكي عاليجناب جفتشون مزخرفن و هر انتقادي از شون ميشه كم هم هست
انتقاد ناعادلانه و بي رحمانه
بدبخت اسمال تا يه سوتي ميده بنجله بايد بره ولي اين دو تا عاليجناب هر چي گند ميزنن خوب هسن و نبايد ازشون انتقاد بشه چون سو گولي هاي جناب اتوبوس خان هستن و اوناي كه سر سپرده اتوبوس خان هستن از اين دو تا بنجل كه به درد عثماني اسپورت هم نميخورن علكي تعريف ميكنن ولي مارسيال و اسمال بد هستن و بايد برن
واقعا تأسف

MId
کاربر

در مورد لینگارد و مارسیال حرفتو قبول دارم ولی در مورد فلینی و اسمالینگ نه . اسمالینگ خودش متخصص سوتی هست و یه بازیکن کند و بی مغز هست تو دفاع . اما راجب فلینی باید بگم “امار” میگه حرفت غلطه . نمونش بازی با چلسی . میتونی ببینی تا قبل از اومدن فلینی ما چند موقعیت ایجاد کردیم رو دروازه چلسی و بعد اومدنش چند موقعیت . پس تاثیر مثبتش رو نمیشه انکار کرد فارغ از سوتی هایی که میده بعضی وقت ها

siavash
کاربر

قبل از گل خوردن اصلا بنامه ایی برای حمله نداشتیم چون جناب اتوبوس فقط میخواست مثل بازی با لیورپول مساوی بگیره طبیعی تیمی که گل خورده حمله کنه

MId
کاربر

اینم حرفیه ولی بازم تاثیری که فلینی داشت تو ایجاد موقعیت ها انکار ناپذیر هست

siavash
کاربر

بنامه= برنامه blush

siavash
کاربر

تو همون بازی عالیجناب فلینی دو تا سوتی داد که همین اسمال سوتی از نظر شما به دادمون رسید و همینطور افلیج بودن موراتا

MId
کاربر

بله سوتی داد ولی از اون طرف هم کلی خلق موقعیت کرد با جای گیری درست و حتی اگر یکم باهوش بود میتونست گل بزنه . یادمون نره که بازیکنی که تعویضی میاد استرس بیشتری داره نسبت به کسی که فیکس بوده .

مقصر اصلی گل خوردنمون هم همون جناب اسمالینگ بود که موراتا رو ول کرد به امان خدا

MId
کاربر

این مقاله یا بهتره بگیم تحلیل ! بیشتر به درد فلینی میخورد تا لینگارد . فلینی کسی هست که هر وقت به عنوان تعویضی اومد تو بازی روند تیم به کل عوض شد و خلق موقعیت تیم دو چندان شد ولی لینگارد جز دوندگی بیهوده و خراب کردن تک به تک ها کار دیگه ای انجام نداد .

“همچنین در رختکن نقش مهمی دارد، به طوریکه با همی تیمی های خود مانند پل پوگبا و مارکوس رشفورد می خندد و می رقصد و … . ” این دیگه ته جک بود خداییش . هیچ تیمی از نبود یه دلقک تو رختکن ضرر نمیکنه .

حسین یازده سال با منچستر یونایتد
کاربر

حرف حق جواب نداره
سپاس بابت مقاله

wpDiscuz